Historie značky Yamaha sahá až do roku 1887, kdy začala vyrábět jazýčkové varhany.  Vývoj značky se od té doby značně posunul a nyní patří mezi největší výrobce nejen hudebních nástrojů, ale produkuje také audio a video komponenty, polovodiče, počítačové součástky, sportovní potřeby, domácí spotřebiče, speciální kovy i obráběcí stroje a průmyslové roboty. Pod značku Yamaha tak spadá dalších 44 dceřiných společností a právem patří mezi světové giganty s elektronikou.

Už v roce 1966 se značka aktivně zapojila do celé řady hudebních aktivit po celém světě za účelem podpory hudebního vzdělání a popularizace hudby. Došlo k založení Hudebních škol Yamaha a speciálního programu Junior Original Concert. Právě cíle a přístup jsou těmi nejdůležitějšími prvky, kterými se značka liší od svých konkurentů.

Audio výrobky značky Yamaha od sluchátek přes AV receivery až po profesionální hudební nástroje jsou ceněny pro svou kvalitu jak běžnými uživateli, tak skutečnými odborníky. Produkty vynikají nejen svým do detailu propracovaným zpracováním, ale také moderním designem. Audio zážitek je skutečně nezapomenutelný. Ať už posloucháte mluvené slovo, díváte se na film nebo si vychutnáváte svou oblíbenou hudbu, vždy víte, že s produkty značky Yamaha dostáváte to nejlepší. Dunivé basy, dokonalé výšky, čistý zvuk, vše zní tak, jak má a ještě mnohem lépe.